CHIRP - en to hu_HU translation catalogue (233 entries)

en: ...and shift all memories up
hu_HU: ...és minden memória felfelé lép

en: ...and shift block up
hu_HU: ... és a tömböt felfelé lépteti

en: A new version of CHIRP is available:
hu_HU: A CHIRP egy új verziója érhető el:

en: Adding memory {number}
hu_HU: A(z) {number}. memória hozzáadása

en: Adjust New Location
hu_HU: Új hely megadása

en: All
hu_HU: Mind

en: An error has occurred
hu_HU: Hiba történt

en: Bad value for {col}: {val}
hu_HU: Hibás érték {col}: {val}

en: Band plans define default channel settings for frequencies in a region.  Choose a band plan or None for completely manual channel settings.
hu_HU: Egy régió sávtervének alapértelmezett csatorna frekvenciái. Válassz egy sávtervet, vagy ki is hagyhatod a kézi csatorna beállítás befejezéséhez.

en: Browser
hu_HU: Böngésző

en: CHIRP Documentation
hu_HU: CHIRP dokumentáció

en: CHIRP Files
hu_HU: CHIRP fájlok

en: CHIRP Native File
hu_HU: CHIRP natív fájl

en: CHIRP Radio Images
hu_HU: CHIRP Radio adatképek

en: CSV File
hu_HU: CSV fájl

en: CSV Files
hu_HU: CSV fájlok

en: Callsign
hu_HU: Hívójel

en: Cancel
hu_HU: Megszakítás

en: Cancelled
hu_HU: Mekszakítva

en: Cannot be imported because
hu_HU: Nem importálható, mert

en: Change language
hu_HU: Nyelv választás

en: Channel defaults
hu_HU: Csatorna alapértékek

en: Check this to change the {name} value
hu_HU: Ennek változtatásához ellenőrizd a {name} értékét

en: Choose a language or Auto to use the operating system default. You will need to restart the application before the change will take effect
hu_HU: Válasszon egy nyelvet, vagy bízza az automatikus nyelvfelismerést az Operációs rendszerből. Ahhoz, hogy a beállítás érvényre jusson, indítsa újra az CHIRP-et!

en: Choose one to import from:
hu_HU: Válasszon egy importálandót:

en: Clone Progress
hu_HU: Klónozási folyamat

en: Clone failed: {error}
hu_HU: A klónozás sikertelen: {error}

en: Cloning
hu_HU: Klónozás

en: Columns
hu_HU: Oszlopok

en: Comment
hu_HU: Megjegyzés

en: Completed
hu_HU: Befejeződött

en: Confirm overwrites
hu_HU: Felülírás jóváhagyása

en: Copy
hu_HU: Másolás

en: Cross Mode
hu_HU: Kereszt-üzem

en: Cross mode
hu_HU: Kereszt-üzem

en: Cut
hu_HU: Kivágás

en: Cutting memory {number}
hu_HU: A(z) {number}. memória kivágása

en: DTCS Code
hu_HU: DTCS kód

en: DTCS Pol
hu_HU: DTCS pol.

en: DTCS Rx Code
hu_HU: DTCS RX kód

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Delete all
hu_HU: _Törlés

en: Details
hu_HU: Részletek

en: Detect
hu_HU: Érzékelés

en: Developer
hu_HU: Fejlesztői

en: Diff Raw Memories
hu_HU: Memóriasorok összehasonlítása

en: Diff of {a} and {b}
hu_HU: {a} és {b} összehasonlítása

en: Diff raw memories
hu_HU: Memóriasorok különbsége

en: Digital Code
hu_HU: Digitális kód

en: Do not show this next time
hu_HU: Mégegyszer ne mutassa ezt

en: Documentation
hu_HU: Dokumentáció

en: Documentation for CHIRP, including FAQs, and help for common problems is available on the CHIRP web site, please go to
    
    <a href="http://chirp.danplanet.com/projects/chirp/wiki/Documentation">http://chirp.danplanet.com/projects/chirp/wiki/Documentation</a>
hu_HU: A leggyakoribb problémákhoz, GYIK-et is magába foglaló CHIRP dokumentáció és súgó a CHIRP honlapján érhető el, kérlek látogass oda!
    
    <a href="http://chirp.danplanet.com/projects/chirp/wiki/Documentation">http://chirp.danplanet.com/projects/chirp/wiki/Documentation</a>

en: Don't show instructions for any radio again
hu_HU: Mégegyszer ne mutasson utasításokat egy rádióhoz sem

en: Don't show this again
hu_HU: Mégegyszer ne mutassa

en: Download From Radio
hu_HU: Letöltés a rádióról

en: Downloading MYCALL list
hu_HU: A MYCALL lista letöltése

en: Downloading RPTCALL list
hu_HU: Az RPTCALL lista letöltése

en: Downloading URCALL list
hu_HU: Az URCALL lista letöltése

en: EVE Files (VX5)
hu_HU: EVE fájl (VX5)

en: E_xchange
hu_HU: Cse_re

en: Edit
hu_HU: Sz_erkesztés

en: Edit Memory #{num}
hu_HU: A(z) #{num} memória

en: Edit Multiple Memories
hu_HU: Több memória szerkesztése

en: Editing new item, taking defaults
hu_HU: Új elem szerkesztése az alapértelmezettek szerint

en: Enable Developer Functions
hu_HU: Fejlesztői funkciók engedélyezése

en: Enabled
hu_HU: Engedélyezve

en: Erasing memory {loc}
hu_HU: A(z) {loc}. memóriahely törlése

en: Erasing memory {number}
hu_HU: A(z) {number}. memória törlése

en: Error importing memories:
hu_HU: Hiba a memória importálásakor:

en: Error in setting value: %s
hu_HU: Hiba a(z) %s érték beállításakor

en: Error reporting is enabled
hu_HU: A hibajelentés engedélyezett

en: Error setting memory
hu_HU: Memória beállítási hiba

en: Exchange memories
hu_HU: Memóriák cseréje

en: Export To File
hu_HU: Export fájlba

en: File Exists
hu_HU: A fájl már létezik

en: File is modified, save changes before closing?
hu_HU: A fájl megváltozott! Menti bezárás előtt?

en: Frequency
hu_HU: Frekvencia

en: From
hu_HU: Forrás

en: Getting %s information
hu_HU: %s információk beolvasása

en: Getting channel {chan}
hu_HU: A(z) {chan}. csatorna kiolvasása

en: Getting memory {number}
hu_HU: A(z) {number}. memória beolvasása

en: Getting memory {num}
hu_HU: A {num}. memória beolvasása

en: Getting original memory {number}
hu_HU: A(z) eredeti {number}. memóriasor

en: Getting raw memory {number}
hu_HU: A(z) {number}. memóriasor kiolvasása

en: Getting {type} for memory {num}
hu_HU: A {num}. memória {type} beolvasása

en: Getting {type} information for memory {num}
hu_HU: A {num}. memória {type} adatainak beolvasása

en: Go
hu_HU: Ok

en: Help
hu_HU: Súgó

en: Hide Unused Fields
hu_HU: A nemhasznált mezők elrejtése

en: ICF Files
hu_HU: ICF fájlok

en: ICF files cannot be edited, only displayed or imported into another file. Open in read-only mode?
hu_HU: Az ICF fájlok nem szerkeszthetők, csak megnézhetők, vagy másik fájlba importálhatók. Megnyissam olvashatóként?

en: If you wish to disable this feature you may do so in the <u>Help</u> menu
hu_HU: Ha Ön ezt a lehetőséget le kívánja tiltani, a <u>Súgóban</> megteheti

en: Import
hu_HU: Importálás

en: Import From File
hu_HU: Importálás fájlból

en: Import from data source
hu_HU: Importálás adatforrásból

en: Import from stock config
hu_HU: Importálás a csoportos beállításokból

en: Import stock configuration {name}
hu_HU: A(z) {name} konfigurációs készlet beolvasása

en: Importing bank information
hu_HU: Bank információk importálása

en: Incompatible Memory
hu_HU: Nem kompatibilis memória

en: Index
hu_HU: Sorszám

en: Insert row above
hu_HU: Memória beszúrása fölé

en: Insert row below
hu_HU: Memória beszúrása alá

en: Internal Error
hu_HU: Belső hiba

en: Internal Error: Column {name} not found
hu_HU: Belső hiba: nincs {name} nevű oszlop

en: Internal Error: Invalid limit {number}
hu_HU: Belső hiba: Érvénytelen határ {number}

en: Internal error: Unable to upload to {model}
hu_HU: Belső hiba: nem tölthető fel a {model} rádióra.

en: Invalid setting value: %s
hu_HU: Érvénytelen érték %s

en: Invalid value for %s
hu_HU: Érvénytelen %s mezőérték

en: Invalid value for this field
hu_HU: Érvénytelen mezőérték

en: Invalid value. Must be an integer.
hu_HU: Érvénytelen érték! Egész szám kell legyen.

en: Inverse
hu_HU: Ellenkező

en: Kenwood HMK Files
hu_HU: Kenwood HMK fájlok

en: Kenwood ITM Files
hu_HU: Kenwood ITM fájlok

en: Load Module
hu_HU: Modul betöltése

en: Loc
hu_HU: Hely

en: Location memory will be imported into
hu_HU: Memória helye lesz beimportálva

en: Location of memory in the file being imported
hu_HU: Memória hely a fájlba importálva

en: Location {number} is already being imported
hu_HU: A {number} sorszámú hely már importálva van.

en: Location {number} is already being imported. Choose another value for 'New Location' before selection 'Import'
hu_HU: A(z) {number}. hely már importálva van. 'Új hely'-nek válasszon másik értéket, mielőtt az 'importálást' választja!

en: Looking for a free spot ({number})
hu_HU: Üres terület keresése ({number})

en: Memories
hu_HU: Memória

en: Memories (%(variant)s)
hu_HU: Memória (%(variant)s)

en: Memories must be contiguous
hu_HU: Egybefüggő memóriaterület szükséges

en: Memory range:
hu_HU: Memória tartomány:

en: Memory validation failed:
hu_HU: Memória érvényesítési hiba:

en: Memory {number}
hu_HU: A(z){number} memória

en: Mode
hu_HU: Mód

en: Model
hu_HU: Modell

en: Move Dow_n
hu_HU: Lefel_é

en: Move _Up
hu_HU: Fe_lfelé

en: Move down
hu_HU: Mozgatás lefelé

en: Move up
hu_HU: Mozgatás felfelé

en: Moved {count} memories
hu_HU: {count} memória átmozgatva

en: Moving memory from {old} to {new}
hu_HU: Memória átmozgatás {old} -> {new}

en: Moving {src} to {dst}
hu_HU: Mozgatás {src} -> {dst}

en: My callsign
hu_HU: Az én hívójelem

en: Name
hu_HU: Név

en: No space to insert a row
hu_HU: Nincs hely a sor beszúrásához

en: None
hu_HU: Egyik sem

en: Note:
hu_HU: Megjegyzés:

en: Offset
hu_HU: Offszet

en: Open recent file {name}
hu_HU: A legutóbbi {name} fájl megnyitása

en: Open stock config
hu_HU: A csoportos beállítás megnyitása

en: Open stock configuration {name}
hu_HU: A(z) {name} konfigurációs készlet megnyitása

en: Options
hu_HU: Beállítások

en: Overwrite
hu_HU: Felülírás

en: Overwrite location {number}?
hu_HU: Felülírja a(z) {number}. helyet?

en: Overwrite?
hu_HU: Felülírja?

en: Paste
hu_HU: Beillesztés

en: Pasted memory {number} is not compatible with this radio because:
hu_HU: A beillesztett {number}. számú memória nem kompatibilis ezzel a rádióval, mert:

en: Power
hu_HU: Teljesítmény

en: Preparing memory list...
hu_HU: Memória lista előkészítés...

en: Priming memory
hu_HU: Memória feltöltés

en: Proceed with experimental driver?
hu_HU: Folytassam kísérleti driver-rel?

en: Proceed?
hu_HU: Folytatod?

en: Python Modules
hu_HU: Python modulok

en: Query data source
hu_HU: Lekérd. adatforrása

en: Query failed
hu_HU: Lekérdezés hiba

en: RX DTCS Code
hu_HU: RX DTCS kód

en: Radio
hu_HU: Rádió

en: RadioReference.com Query
hu_HU: RadioReference.com lekérdezés

en: Raw memory {number}
hu_HU: {number}. memóriasor

en: Repeater callsign
hu_HU: Az átjátszó hívójele

en: RepeaterBook Query
hu_HU: RepeaterBook lekérdezés

en: RepeaterBook query failed
hu_HU: RepeaterBook lekérdezés hiba

en: Report statistics
hu_HU: Statisztikai lista

en: Reporting is disabled
hu_HU: Listázás letiltva

en: Retrieving %s information
hu_HU: %s információk lekérése

en: Reverse
hu_HU: Fordított

en: Save Changes?
hu_HU: Menti a változásokat?

en: Select
hu_HU: Kiválasztás

en: Select Columns
hu_HU: Oszlopok kiválasztása

en: Setting index for memory {num}
hu_HU: A {num}. memória sorszámának beállítása

en: Setting memory {number}
hu_HU: A {number} memória beállítása

en: Setting name on %s
hu_HU: A %s név beállítása

en: Settings
hu_HU: Beállítás

en: Shift
hu_HU: Eltolás

en: Show Empty
hu_HU: Üreset is

en: Show Raw Memory
hu_HU: Memóriasor mutatása

en: Show raw memory
hu_HU: memóriasor mutatása

en: Skip
hu_HU: Ugrás

en: Smart Tone Modes
hu_HU: Hang (CTCSS) mód

en: Special Channels
hu_HU: Spec. csatornák

en: The file {name} already exists. Do you want to overwrite it?
hu_HU: A {name} nevű fájl már létezik. Felül akarja írni?

en: The reporting feature of CHIRP is designed to help <u>improve quality</u> by allowing the authors to focus on the radio drivers used most often and errors experienced by the users. The reports contain no identifying information and are used only for statistical purposes by the authors. Your privacy is extremely important, but <u>please consider leaving this feature enabled to help make CHIRP better!</u>
    
    <b>Are you sure you want to disable this feature?</b>
hu_HU: A CHIRP jelentéskészítője a <u>minőség növelésére</u> került beépítése lehetővé téve a program fejlesztőinek, hogy a leggyakoribb rádió driver-ekre és a felhasználók által tapasztalt hibákra figyeljenek. A jelentések semmiféle személyes információt nem tartalmaznak és a programozók által, kizárólag statisztikai céllal kerülnek felhasználásra. Az Ön adatainak védelme rendkívül fontos, <u>mi mégis kérjük, engedélyezze a jelentések készítését, hogy a CHIRP egyre jobb legyen!</u>
    
    <b>Biztosan letiltja ezt a lehetőséget?</b>

en: The {vendor} {model} has multiple independent sub-devices
hu_HU: A {vendor} {model} több független altípussal rendelkezik

en: The {vendor} {model} operates in <b>live mode</b>. This means that any changes you make are immediately sent to the radio. Because of this, you cannot perform the <u>Save</u> or <u>Upload</u> operations. If you wish to edit the contents offline, please <u>Export</u> to a CSV file, using the <b>File menu</b>.
hu_HU: A {vendor} {model} <b>közvetlen kapcsolatban</b> működik. Ez azt jelenti, hogy minden elvégzett módosítás azonnal a rádióra töltődik. Emiatt Ön nem választhatja a <u>Mentés</u> vagy <u>Feltöltés</u> műveleteket. Ha Ön kapcsolat nélkül akarja a tartalmat szerkeszteni, kérem válassza az CSV-be <u>exportálást</u> a <b>Fájl menüben</b>!

en: There was an error during export: {error}
hu_HU: Hiba a(z) {fname} exportálásakor: {error}

en: There was an error during import: {error}
hu_HU: Hiba történt az importáláskor: {error}

en: There was an error opening {fname}: {error}
hu_HU: A(z) {fname} nevű fájl megnyitásakor fellépő hiba: {error}

en: There were errors while opening {file}. The affected memories will not be importable!
hu_HU: Hiba történt a {file} fájl megnyitásakor. Az érintett memóriák nem lesznek importálhatók.

en: This operation requires moving all subsequent channels by one spot until an empty location is reached.  This can take a LONG time.  Are you sure you want to do this?
hu_HU: Ez a művelet megköveteli, hogy minden csatorna egyetlen összefüggő, üres területre kerüljön. Ez sokáig eltarthat. Biztos, hogy elkezdjem?

en: This radio's driver is experimental. Do you want to proceed?
hu_HU: A rádió driver-e kísérleti. Folytatni akarod?

en: To
hu_HU: -ig

en: Tone
hu_HU: CTCSS

en: Tone Mode
hu_HU: Hang (CTCSS) mód

en: Travel Plus Files
hu_HU: Travel Plus fájlok

en: Tune Step
hu_HU: Lépésköz

en: Unable to detect radio on {port}
hu_HU: Nem érzékelek a {port} porton!

en: Unable to make changes to this model
hu_HU: Ennél a modellnél nem változtatható

en: Unable to paste {src} memories into {dst} rows. Increase the memory bounds or show empty memories.
hu_HU: Nem sikerült beilleszteni {src} memóriát {dst} sorokba. Növelje a memória határokat, vagy mutasson üres memóriára!

en: Unsupported file type
hu_HU: Nem támogatott fájltípus

en: Untitled
hu_HU: Névtelen

en: Updating RPTCALL list
hu_HU: RPTCALL lista frissítése

en: Updating URCALL list
hu_HU: URCALL lista frissítése.

en: Updating mapping information for memory {num}
hu_HU: A {num}. memória információjának frissítése

en: Updating {type} index for memory {num}
hu_HU: A {num}. memória {type} index frissítése

en: Upload To Radio
hu_HU: Feltöltés a rádióra

en: VX5 Commander Files
hu_HU: VX5 Commander fájlok

en: VX6 Commander Files
hu_HU: VX6 Commander fájlok

en: VX7 Commander Files
hu_HU: VX7 Commander fájlok

en: Vendor
hu_HU: Gyártó

en: Visible columns for {radio}
hu_HU: A(z) {radio} látható oszlopai

en: With significant contributions from:
hu_HU: Jelentősen hozzájárultak:

en: Writing memory {number}
hu_HU: A(z) {number}. memória írása

en: You can only diff two memories!
hu_HU: Csak két memória hasonlítható össze!

en: Your callsign
hu_HU: Az Ön hívójele

en: _Copy
hu_HU: _Másolás

en: _Cut
hu_HU: _Kivágás

en: _Delete
hu_HU: _Törlés

en: _Edit
hu_HU: Sz_erkesztés

en: _File
hu_HU: _Fájl

en: _Paste
hu_HU: _Beillesztés

en: _Radio
hu_HU: Rá_dió

en: _Recent
hu_HU: Leg_utóbbi

en: _View
hu_HU: Né_zet

en: idle
hu_HU: várakozik

en: these memories
hu_HU: ezek a memóriák

en: this memory
hu_HU: ez a memória

en: {name} Instructions
hu_HU: {name} Utasítások

en: {num} errors during open:
hu_HU: {num} hiba a megnyitás során:

en: {vendor} {model} image file
hu_HU: {vendor} {model} képfájl

en: {vendor} {model} on {port}
hu_HU: {vendor} {model} a {port} porton
